OBOK 2019

OBOK 2019 eens te meer voor Eddy Van Beers

http://www.probleemblad.nl/index.php/laatste-nieuws/968-obok-2019-eens-te-meer-voor-eddy-van-beers

Geschreven door Luc Palmans

De zesentwintigste editie van de Open Belgische OplosKampioenschappen vonden plaats in Geel, waar local man Jos Huysmans weerom voor een perfecte organisatie had gezorgd. Zoals in vroegere tijden gingen ook alle 23 deelnemers met een prijsje naar huis.

In de A-groep ontbraken door omstandigheden enkele vaste klanten, maar de 12 deelnemers zorgden voor een stevige bezetting. Zes van hen toonden zich in de ochtend outstanding, en daar kwam in de tweede sessie geen verandering in.

Eddy Van Beers begon het beste met 25 op 30 punten, maar de achtervolgers zaten hem dicht op de hielen: Andy Ooms en Dolf Wissmann hadden 24; Johan de Boer 22,5; Andrey Selivanov 22 en Nikos Sidiropoulos 21.

In de  tweede sessie sloeg laatstgenoemde hard toe: na 85 minuten gaf hij een bijna perfect ingevuld oplosformulier af: 29 op 30 punten (alleen in de S#4 had hij een variantje gemist). Maar twintig minuten later kon Eddy een nieuwe overwinning claimen met een wel perfect ingevuld oplosformulier. Er werd nog flink gescoord in de tweede ronde: Selivanov haalde ook 29 punten, Wissmann 28 en Dmitrijus Chocenka (na een wat mindere eerste ronde) met een uitstekende 27,5. In al dat geweld bleven Johan de Boer (26) en Andy Ooms (25,75) zelfs een beetje achter.

De drie grootmeesters bezetten uiteindelijk het podium: Van Beers won, Wissmann werd tweede en Selvianov derde. Als we ons telraam mogen geloven, was dit de 21ste nationale titel voor Eddy.

De meeste problemen waren pittig, maar niet onoverkomelijk. Alleen de eerste studie wist zijn geheimen verborgen te houden voor de meeste deelnemers.

De B-groep was een groot succes met 11 deelnemers, en dan hadden enkele usual suspects nog op het laatste ogenblik moeten afzeggen. In de eerste ronde werd flink gescoord, maar een aantal opgaven uit de tweede ronde bezorgden vele deelnemers behoorlijk wat kopzorgen.

Sietske Greeuw – vorig jaar nog mooi tweede achter Kobe Bleuzé – begon zeer sterk met de maximale 30 punten in 85 minuten. Op een drafje kwam Rens ter Veen een minuut later een eveneens perfect ingevuld oplosformulier afleveren. De anderen waren op achtervolgen aangewezen.

In de tweede sessie lukte het Sietske niet zo goed en ze bleef op slechts 12 punten steken. Rens scoorde rustig verder en zijn 20 punten waren voldoende om de overwinning te claimen. Dit was nog nipt, want Ward Stoffelen en Kobe Bleuzé bleken uiteindelijk slechts één probleem minder te hebben opgelost. Misschien tot verrassing van velen kon Ward Stoffelen (hij wordt volgende maand 85!) de tweede plek claimen op basis van een snellere tijd.

  #2#3#10+H#4S#3#2#3#4=H#3S#4   
1Van Beers, EddyBEL55325512055555510455224
2Wissmann, DolfNED55315512055535512052240
3Selivanov, AndreyRUS54305512055555412051240
4Sidiropoulos, NikosGRE551551205555548550205
5Ooms, AndyBEL553155120553.7535411349.75233
6Boer, Johan deNED551.515511755525412048.5237
7Chocenka, DmitrijusLTU51.50512055552.5512039240
8Uitenbroek, HansNED52052.512054511.25412034.75240
9Rijn, Wouter vanNED51.515118533.7532.512029.75238
10Dobiáš, RichardSVK50512054521.2512027.25240
11Van Herck, MarcelBEL500001205453212024240
12Versmissen, KoenNED50052.512000522.5012022240
                   
  #2#2#2#3#5+#2#2#2#3#4=  
1Veen, Rens terNED55555586555512050240
2Stoffelen, WardBEL555551095550512045206
3Bleuzé, KobeBEL5505512055555012045229
4Greeuw, SietskeNED5555558555000211942239
5Maes, ChrisBEL5001551145053.55512039.5205
6Snijders, JanNED55055112055022.5211837.5232
7Vijups, DansLAT55050512055000212032240
8Verachtert, JohanBEL5050501195550012030240
9Velker, WimNED55505512000000012025239
10Peeters, SeppeBEL55015011005000012021240
11Huysmans, JosBEL5000509200520212019230

Wedstrijdleider Luc Palmans heeft zijn gebruikelijke bulletin gemaakt met hierin de opgaven, oplossingen en complete uitslag met ratings e.d. Klik hier voor het bulletin